Zaletą balustrady balkonowej ze stali nierdzewnej jest wytrzymałość materiału, z którego została zrobiona, oraz jej nienaganny wygląd, który sprawia, że balustrada zewnętrzna tego typu nadaje się zarówno jako wyposażenie domów jednorodzinnych, jak i wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej. Balustrady z nierdzewki są zatem nie tylko eleganckie, wytrzymałe i bezpieczne, ale i bardzo opłacalne.
Balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej
Cechą charakterystyczną balustrady ze stali nierdzewiejącej jest nie tylko jej nienaganny wygląd, który zadowoli nawet najwybredniejsze gusta, ale i duża wytrzymałość stali nierdzewnej na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania mogące powstawać podczas eksploatacji barierki. To sprawia, że balustrady tego typu są polecane do montażu na zewnątrz, w warunkach, które mogłyby przyczynić się do szybkiego niszczenia balustrady. Z tego względu bardzo istotne jest, że balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej jest antykorozyjna. Nie musimy zatem martwić się, że po kilku sezonach nasza balustrada zniszczeje i pokryje się rdzą. To powoduje, że stalowe barierki montowane na tarasach i balkonach są przy tym bardzo opłacalne, ponieważ nie generują kosztownych napraw i będą zachowywały bardzo dobry stan przez długie lata.
Jeżeli pomimo tych właściwości stali nierdzewnej wahamy się co do wyboru odpowiedniej dla nas barierki, to przekonać nas może jej wygląd. Balustrady balkonowe stalowe ze szkłem są niezwykle efektowne i świadczą o dobrym guście właściciela domu, a ich stalowa elegancja zachwyca nawet najbardziej wymagających klientów. Bardzo popularną formą balustrady balkonowej jest balustrada całoszklana, która nadaje się do montażu zarówno na dużych tarasach, jak i niewielkich balkonach. Balustrada tego typu złożona jest z tafli bezpiecznego szkła hartowanego, która zakotwiona jest w stalowej szynie ukrytej w podłodze balkonu lub wypuszczonej ponad nią. Nadal chętnie wybieranym rozwiązaniem są także balustrady stalowe złożone w całości z pionowych słupków z nierdzewki. W nowoczesnej wersji pomiędzy słupkami nośnymi można zainstalować pojedyncze szklane blaty. Jeżeli zdecydujemy się na wybór balustrady balkonowej stalowej ze szkłem, możemy dodatkowo zadbać o to, żeby szkło, z którego zostanie wykonana balustrada, było szkłem samoczyszczącym – wówczas nie będziemy musieli martwić się o częste czyszczenie balustrady szklanej.
Balustrady zewnętrzne z nierdzewki – to się opłaca!
Popularność balustrady zewnętrznej ze stali nierdzewnej wynika w dużej mierze z właściwości stali – nierdzewka jest nie tylko antykorozyjna, ale i wytrzymała, co plasuje ją w czołówce najchętniej wybieranych materiałów do produkcji balustrad i barierek. Wytrzymałość balustrady zewnętrznej tego typu wynika z właściwości fizykochemicznych stali i wpływa na wysoką jakość produktu, który jest montowany w naszym domu. Precyzja i jakość wykonania barierki z nierdzewki sprawia także, że jej zakup jest dużo bardziej opłacalny dla naszego portfela – balustrady tego typu, choć nieco droższe od barierek wykonanych ze stali zwykłej lub drewna, dają nam jednak gwarancję wieloletniej wytrzymałości bez uszczerbku na jakości produktu.
Balustrada zewnętrzna balkonowa – wybierz stal nierdzewną
Balustrady montowane na balkonach i tarasach, ze względu na to, że są narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, powinny być wykonane z trwałego i bezpiecznego materiału. Stal nierdzewna nam to zapewnia. Balustrada, która została zrobiona ze stali nierdzewiejącej, jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne niż jej odpowiednik ze stali zwykłej. Poza tym stalowe barierki są antykorozyjne, a to wpływa nie tylko na wytrzymałość, ale i wygląd balustrady. Pod tym względem barierki tego typu są najlepszym i najbardziej opłacalnym na rynku rozwiązaniem.
Decydując się na kupno balustrady balkonowej za stali nierdzewnej, możemy wybierać nie tylko sposób jej montażu, ale i rodzaj wykończenia stali. Stal nierdzewiejąca wykorzystywana do produkcji barierek może być, w zależności od naszych upodobań, polerowana lub satynowana. Różnica polega na końcowym efekcie – stal polerowana wyróżnia się charakterystycznym połyskiem, a stal satynowana – niewielkimi ryskami.